Trener Igi Świątek z nominacją

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: Mateusz Kostrzewa

Piotr Sierzputowski ma szansę otrzymać tytuł Trenera Roku 2020. Trener Igi Świątek znalazł się w gronie nominowanych do nagrody przez WTA.

Koniec roku to czas podsumowań i przyznawania różnego rodzaju wyróżnień. Nie inaczej jest w tenisie. Od kilku dni w rywalizacji na zagranie roku bierze udział Magda Linette. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ. Teraz ogłoszono kandydatów do tytułu Trenera Roku. Wśród nich jest szkoleniowiec pierwszej polskiej mistrzyni turnieju Wielkiego Szlema w grze pojedynczej – Piotr Sierzputowski.

Kontrkandydatami są Belg Wim Fissette oraz Niemiec Michael Geserer. Pierwszy z nich doprowadził w mijającym roku do tytułu mistrzowskiego na US Open Naomi Osakę. Z kolei Niemiec stoi za tegorocznymi sukcesami Jennifer Brady. Amerykanka przesunęła się w ciągu 12 miesięcy z 56. pozycji na 24., sięgnęła po pierwszy w karierze tytułu mistrzowski w turnieju głównego cyklu i doszła do półfinału turnieju Wielkiego Szlema.

O tym do kogo trafi tegoroczne wyróżnienie, dowiemy się w grudniu. Najlepszego trenera wybiorą szkoleniowcy uczestniczący w programie szkoleniowym WTA. Tytuł zostanie przyznany po raz trzeci. W 2018 zdobył go Sascha Bajin, wyróżniony za pracę z Naomi Osaką, a w ubiegłym roku Cragi Tyzzer, który doprowadził do sukcesów Ashleigh Barty.