Ultimate Tennis Showdown powraca. Kolejna odsłona już w kwietniu

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisnet.com, foto: AFP

Na początku ubiegłego sezonu w reakcji na pandemiczne „zamrożenie” rozgrywek ATP i WTA, do życia powołana została międzynarodowa liga tenisowa. Wkrótce śledzić będziemy mogli przebieg już czwartej jej edycji.

Mimo że obecnie zawodnicy i zawodniczki w przeważającej mierze powrócili już do standardowego cyklu tenisowych zmagań, nie spowodowało to kresu funkcjonowania Ultimate Tennis Showdown, powstałej z inicjatywy między innymi Patricka Mouratoglou. Przypomnijmy, że pierwotnie rozgrywki tej międzynarodowej ligi tenisowej w minimalnym choć stopniu zapełnić miały lukę po odwołanych w związku z wybuchem pandemii koronawirusa turniejach. Jak się jednak okazuje w kwietniu doczekają się one swojej kontynuacji. Na liście startowej także tym razem nie zabraknie znanych tenisowych nazwisk. Na korty Akademii Mouratoglou powrócić ma między innymi aktualny przedstawiciel czołowej piątki światowych list.

Dotychczas odbyły się trzy odsłony toczonych w ramach UTS zmagań, w których udział wzięli między innymi David Goffin, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Matteo Berrettini czy Stefanos Tsitsipas. Ostatni z nich jest przy tym jednym z pięciu tenisistów, którzy już teraz potwierdzili swój udział także w czwartej edycji rozgrywek. Obok niego w Nicei od piątego do siódmego kwietnia pojawić mają się również Alexander Bublik, Corentin Moutet, Fabio Fognini i Gael Monfils. Na poznanie nazwisk pozostałych trzech uczestników musimy jeszcze poczekać. Pewną nowością w stosunku do poprzednich edycji będzie natomiast zrozumiała ze względu na fazę sezonu zmiana nawierzchni. Zawodnicy swoje mecze rozegrają na kortach ziemnych. Jak można się domyślać dla części z nich będzie to świetna okazja do przetestowania swojej dyspozycji przed rozpoczynającą się kilka dni później w pobliskim Monte Carlo rywalizacją w turnieju rangi Masters 1000.