US Open. Kvitova nie wykorzystała czterech piłek meczowych

Shelby Roger pokonała Petrę Kvitovą 7:6(5), 3:6, 7:6(6) i pierwszy raz w karierze awansowała do ćwierćfinału US Open. Do najlepszej ósemki tenisistek, jakie pozostały w grze o końcowe zwycięstwo dostała się również Naomi Osaka.

Przed niespełna dwoma tygodniami podczas Western&Southern Open w meczu 1/4 finału doszło do spotkania Japonki z Anett Kontaveit. Tenisistka z Kraju Kwitnącej Wiśni potrzebowała trzech setów, aby zapewnić sobie awans do półfinału. Na US Open tenisistka z Estonii postawiła rywalce znacznie mniejszy opór, wygrywając jedynie siedem gemów.

– Jestem zadowolona z tego, co dziś zaprezentowałam na korcie. Myślę, że jest to jedno z moich lepszych spotkań, jakie rozegrałam w tym jakże krótkim sezonie – podsumowała spotkanie mistrzyni US Open 2018. Jej rywalką w walce o półfinał będzie Shelby Rogers.

Amerykanka, która po raz pierwszy znalazła się w czwartej rundzie na kortach Flushing Meadows, w niedzielnym meczu pokonała Petrę Kvitovą. Czeszka to „stała bywalczyni” 1/8 finału turniejów wielkoszlemowych. Mecz przeciwko reprezentantce gospodarzy był jej dwudziestym na tym etapie rywalizacji.

Niedzielne spotkanie było drugim obu tenisistek. Poprzednio grały przeciwko sobie przed czterema laty na kortach Rolanda Garrosa. Wtedy górą również była tenisistka amerykańska. Tym razem pojedynek miał bardziej zacięty przebieg. W trzecim secie dwukrotna mistrzyni Wielkiego Szlema nie wykorzystała czterech piłek meczowych i po 2 godzinach i 40 minutach pożegnała się z imprezą.

Tym samym US Open wciąż pozostaje jedynym turniejem Wielkiego Szlema, w którym reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie zameldowała się w półfinale. Najbliżej takiego wyniku była w latach 2015 i 2017, gdy odpadała w ćwierćfinale.

Drugą parę ćwierćfinałową w górnej części drabinki utworzyły Jennifer Brady i Julia Putincewa. Relację z ich spotkań znajdziecie tutaj.