US Open. Miedwiediew lepszy w rosyjskim ćwierćfinale

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew trzecim półfinalistą na kortach Flushing Meadows. Dziś pokonał w rosyjskim pojedynku Andrieja Rublowa 7:6, 6:3, 7:6 . Tym samym 24-letni reprezentant Sbornej jest coraz bliżej powtórki z poprzedniego sezonu, gdy dotarł do finału.

W pierwszym dzisiejszym ćwierćfinale doszło do rosyjskiego pojedynku. O tym, że obaj tenisiści dobrze się znają pisaliśmy tutaj.

Teraz już o czwartym bezpośrednim pojedynku Rublowa i Miedwidiewa w seniorskiej karierze. Do tej pory zawsze wygrywał ten drugi. Dziś zaczęło się od bardzo wyrównanej walki na korcie. Dominowały długie wymiany, gra po krosie i przewaga serwujących zawodników. W czasie dwunastu gemów mieliśmy maksymalnie stan równowagi, żadnych okazji na breaka. Mieliśmy nawet krotką przerwę z powodu problemów z zasilaniem na korcie. A sprawa premierowej odsłony rozwiązała się dopiero w tie breaku. Tam Rublow prowadził już 5-1. Miedwiediew powoli wracał do gry. Było 3-5, potem 3-6 z jego perspektywy. Obronił trzy piłki setowe. A sam wykorzystał już premierową po godzinie i pięciu minutach. Wygrał 8-6.

W drugiej partii znów mieliśmy mozolny tenis do piątego gema. Później Miedwiediew wywalczył breaka, oczywiście przy pierwszej takiej okazji w drugim secie i zdobył tym samym duży handicap. Rublow zaczął się coraz bardziej irytować, dostał ostrzeżenie. A jego rodak grał swój tenis i tym razem potrzebował tylko dziewięciu gemów aby zamknąć partię.

Trzeci set to ponownie wyrównana walka. Znów dominowali serwujący. Nie było nawet stanu 40:40.  Po dziewiątym gemie Miedwiediew wziął przerwę medyczną z powodu bólu ręki. Natomiast to nie przeszkodziło mu żeby doprowadzić do tie breaka. W nim kilka strat serwisów, ale ostatecznie to faworyt był górą. Miedwiediew wygrał 7-5 i po 150. minutach awansował do półfinału. Tam spotka się z Dominiciem Thiemem lub Alexem De Minourem. Rywal zostanie wyłoniony dziś w nocy.

– Cieszę się, że było 3-0, bowiem pod koniec źle się czułem – powiedział Miedwidiew. –  Rublow grał bardzo dobrze. Wiedziałem ze muszę zagrać bezbłędnie. Kluczowy był pierwszy tie break, tam przy stanie 3-6 zaryzykowałem i to się opłaciło. To był taktyczny mecz, dlatego bardzo się cieszę z tego zwycięstwa – dodał.