US Open. Mladenović i Babos zmuszone do wycofania się z US Open

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.usopen.org, foto: AFP

Kristina Mladenović i Timea Babos zostały zmuszone do wycofania się z rywalizacji deblowej. Jest to pokłosie kontaktu francuskiej tenisistki z Benoite Pairem, u którego wykryto wirusa COVID-19.

Przed tygodniem tenisowy świat obiegła informacja, że pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał Benoite Paire. W związku z tym francuski tenisista, który w meczu pierwszej rundy miał być rywalem Kamila Majchrzaka, wycofał się z rywalizacji. Jednak nie stanowi to końca historii.

Konsekwencje wynikające z kontaktu z osobą zakażoną odczuwają też inni zawodnicy. Wśród nich Kristina Mladenović. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa i podwójna finalistka US Open w grze podwójnej znalazła się na liście siedmiu osób mających kontakt z Benoit Pairem. Na skutek tego Francuzka została zmuszona przez organizatorów do wycofania się z rywalizacji deblowej przed meczem 1/8 finału. Nagła decyzja jest wynikiem interwencji władz stanowych, które nakazały odesłać zawodników, którzy mieli kontakt z Pairem na kwarantannę. Więcej o zamieszaniu, które trwa od piątku, można przeczytać tutaj.

Informację o tym, że duet numer jeden w drabince deblowej pań nie weźmie już udziału w tegorocznym US Open, pojawiła się w komunikacie organizatorów. Wcześniej obie tenisistki pożegnały się z rywalizacją singlową. Mladenović przegrała z Warwarą Graczewą w drugiej rundzie. I to mimo prowadzenia 6:1, 5:1 i czterech piłek meczowych. Z kolei Babos już w meczu otwarcia uległa Madison Keys.