WTA. Kalendarz turniejów na pierwszą połowę sezonu 2021 już dostępny

/ Dominika Opala , źródło: www.wtatennis.com /własne, foto: AFP

Władze kobiecego tenisa opublikowały kalendarz turniejów w pierwszej połowie 2021 roku. Znane są daty rozgrywania Roland Garros i Wimbledonu.

WTA odsłoniło kolejne karty i przygotowało plan, który zarysowuje obraz sezonu w kobiecym tenisie do 11 lipca. Początkowo poznaliśmy kalendarz na pierwsze siedem tygodni sezonu 2021 roku (więcej na ten temat tutaj). Teraz na stronie WTA pojawiło się rozplanowanie imprez na kolejne 20 tygodni, co oznacza, że w kalendarzu znalazły się już Roland Garros i Wimbledon.

Obecny harmonogram odzwierciedla w większości tradycyjny kalendarz WTA, choć nie obyło się bez kilku zmian z powodu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że turniej w Indian Wells nie odbędzie się w marcu. Poszukiwane są alternatywne daty, tak, aby jedna z największych imprez w sezonie mogła odbyć się w dalszej części sezonu.

W najnowszym kalendarzu pojawiły się cztery turnieje rangi WTA 1000 (Dubaj, Miami, Madryt, Rzym). Porsche Tennis Grand Prix, Mutua Madrid Open i Internazionali BNL d’Italia będą najważniejszymi przystankami przed Roland Garros, który rozpocznie się 23 maja. Po paryskim szlemie tenisistki przeniosą się na korty trawiaste. W kalendarzu pojawiło się sześć imprez rozgrywanych na tej nawierzchni. Żadna z nich nie odbyła się w poprzednim sezonie z powodu pandemii. Następnie zawodniczki staną do walki w Wimbledonie, który zaplanowano na termin 28 czerwca – 11 lipca.

http://wtafiles.wtatennis.com/pdf/calendar/calendar.pdf