Korespondencja z Gdyni. Radwańska: Nie zrobiłam nic, żeby wygrać ten mecz

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Tylko godzinę i pięć minut trwał pojedynek Urszuli Radwańskiej z Kristiną Kucovą. Słowaczka kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie i pewnie wygrała 6:2, 6:1. Nasza reprezentantka miała sobie wiele do zarzucenia. – Miałam przygotowaną taktykę na mecz, ale grałam słabo i nie mogłam jej zrealizować. Brakowało timingu – powiedziała nasza reprezentantka. 

Spotkanie Radwańskiej i Kucovej zwieńczyło pierwszy dzień rywalizacji na kortach Arki Gdynia. Polscy kibice byli rozochoceni po zwycięstwie Weroniki Falkowskiej, ale przebieg kolejnego spotkania nie pozwolił długo się łudzić, że i tym razem nasza reprezentantka będzie górą. Kucova grała bardzo pewnie, natomiast Radwańska nie radziła sobie z własnymi uderzeniami. Raz była za daleko od piłki, raz za blisko, innym razem odległość wydawała się optymalna, a piłka i tak leciała nie w to miejsce, gdzie życzyła sobie tego Polka. To skutkowało narastającym rozgoryczeniem Radwańskiej. Zdarzało się, że po zepsutych piłkach wymownie patrzyła na rakietę i kręciła z niedowierzaniem głową.

– Nie mogłam się odnaleźć na korcie. Jeszcze w zeszłym tygodniu grałam turniej w Pradze, na twardych kortach. Do tego występu przygotowałam się trzy dni – mówiła na konferencji prasowej młodsza z sióstr Radwańskich. To był mecz do jednej bramki. Nie zrobiłam nic, żeby go wygrać. Chciałam pokazać się z najlepszej strony, ale nie wyszło – odniosła się do przebiegu rywalizacji.

Kucova wygrała 6:2, 6:1 i błyskawicznie awansowała do drugiej rundy. W niej spotka się z rozstawioną z numerem ,,10″ Iriną Marią Barą.

Najważniejszą informacją z pierwszego dnia turnieju w Gdyni jest zwycięstwo Weroniki Falkowskiej. Relację z niezwykle udanego debiutu naszej reprezentantki przeczytacie TUTAJ. Ponadto odbyły się cztery spotkania pierwszej rundy bez udziału biało-czerwonych. O tym co działo się w tych starciach, przeczytacie W TYM MIEJSCU.

Z Gdyni, Szymon Adamski


Wyniki

Pierwsza runda:

Kristina Kucova (Słowacja) – Urszula Radwańska (Polska) 6:2, 6:1