Rotterdam. Alex de Minaur wreszcie z tytułem
W finale turnieju ATP 500 w Rotterdamie Alex de Minaur pokonał Felixa Augera-Aliassime’a. Australijczyk triumfował w Holandii po dwóch przegranych finałach z rzędu.
Mecz o tytuł tegorocznej edycji ABN AMRO Open nie był bardzo wyrównany. W całym meczu Australijczyk trzykrotnie przełamał serwis rywala, natomiast Kanadyjczykowi nie udało się dokonać tego ani razu. Co więcej, zawodnik z Kraju Klonowego Liścia nie miał nawet ani jednego break pointa, a w trakcie spotkania korzystał z przerwy medycznej.
Alex de Minaur zwyciężył 6:3, 6:2 i w trzecim finale z rzędu wreszcie sięgnął po zwycięstwo. W dwóch poprzednich edycjach ABN AMRO Open przegrywał odpowiednio z Carlosem Alcarazem i Jannikiem Sinnerem. Reprezentant Australii zdobył jedenasty tytuł w głównym cyklu, a czwarty rangi ATP 500.
Wyniki
Finał:
Alex de Minaur (Australia, 1) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 2) 6:3, 6:2



