Magda Linette odpowiedziała na pytania kibiców


Przygotowania Magdy Linette do Australian Open trwają w najlepsze. Mimo tego tenisistka znalazła czas, żeby odpowiedzieć na pytania kibiców. Z sesji Q&A dowiedzieliśmy się m.in. z którymi zawodniczkami chciałaby się spotkać po raz kolejny i jak z jej perspektywy wyglądało ,,uderzenie roku 2020″. 

Magda Linette zajmuje aktualnie 40. miejsce w rankingu WTA. Choć jest to jedna z najwyższych pozycji, jakie kiedykolwiek zajmowały reprezentantki Polski, poznanianka wciąż ma apetyt na więcej.

– Mam nadzieję, że krok po kroku będę wspinała się coraz wyżej w rankingu i będę wygrywać więcej meczów w wielkich szlemach. Mam nadzieję na pierwszą dwudziestkę, ale nie stawiam sobie ogromnych oczekiwań, bo nie wiemy, co ten rok naprawdę przyniesie, jaki będzie stan mojego zdrowia – powiedziała nasza reprezentantka.

Awans w rankingu byłby na pewno konsekwencją zwycięstw nad wyżej notowanymi rywalkami. Magda Linette nie boi się takich wyzwań, a wręcz bardzo by chciała spotkać się raz jeszcze z niektórymi zawodniczkami z czołówki. Z którymi najbardziej? Okazuje się, że z Garbine Muguruzą i Wiktorią Azarenką.

– Mam przeciwniczki, z którymi chciałabym się zmierzyć jeszcze raz. Na przykład z Muguruzą, z którą miałam bardzo zacięty pojedynek i czułam, że byłam blisko, aby jeszcze bardziej utrzeć jej nosa, a nawet wygrać. Chciałabym też zagrać z Wiktorią Azarenką – mogłabym z nią zagrać jeszcze lepiej niż w poprzednich meczach. One były dość gładkie, więc ten kolejny raz mogłabym z nią zawalczyć, a nawet wygrać – przekonuje nasza reprezentantka.

Linette odpowiedziała w sumie na kilkanaście pytań. Dotyczyły one wielu zagadnień: od zmiany trenera przez pracę z psychologiem po najlepsze uderzenie poprzedniego sezonu. Wszystkie odpowiedzi naszej tenisistki znajdziecie TUTAJ.