Dubaj. Hubert Hurkacz broni piłek meczowych i awansuje dalej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Jana-Lennarda Struffa w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 500, który w poniedziałek rozpoczął się w Dubaju. Tym samym polski tenisista wyrównał bilans spotkań z Niemcem.

Po europejskich występach w Marsylii oraz Rotterdamie najlepszy polski tenisista udał się do Dubaju, aby wziąć udział w imprezie rangi ATP 500. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wrocławianin jest rozstawiony z numerem trzecim i na otwarcie rywalizacji spotkał się z Janem-Lennardem Struffem. Był to czwarty mecz obu tenisistów i po raz drugi zwycięsko z rywalizacji wyszedł Polak.

W premierowej partii żadnemu z zawodników nie udało się wypracować szans na przełamanie podania rywala i do rozstrzygnięcia zwycięzcy tej części meczu potrzebny był tie-break. W nim dwa małe przełamania na swe konto zapisał Hubert Hurkacz, który wyszedł na prowadzenie 5:2, a następnie 6:3. Tenisista zza naszej zachodniej granicy zdołał zniwelować straty do jednego punktu. Jednak ostatecznie przy swoim serwisie Hurkacz zakończył pierwszą odsłonę pojedynku.

W drugiej partii tym, który miał szanse wygrania gema serwisowego rywala był w dwunastym gemie Struff. Jednak wrocławianin trzykrotnie się wybronił i panowie ponownie mogli przystąpić do tie-breaka. W nim gra punkt za punkt trwała do pierwszej zmiany stron. W tym momencie niespełna 34-letni zawodnik zza naszej zachodniej granicy wygrał trzy akcje z rzędu. Co prawda Hurkacz zdołał obronić pierwszą w „dogrywce” i czwartą w tej części pojedynku piłkę setową, ale psując kolejną piłkę doprowadził do trzeciego seta.

W gemie otwarcia decydującej odsłony Jan-Lennard Struff miał szanse, aby odebrać serwis wrocławianinowi. Ten jednak wyszedł z opresji obronną ręką, a następnie sam miał okazje, której również nie wykorzystał. Ostatnią okazję na wygranie gema serwisowego rywala miał tenisista niemiecki. Jednak Polak kolejny raz wyszedł z opresji, a następnie panowie pewnie wygrywając swe podania, zmierzali do trzeciego tego wieczoru tie-breaka. W nim to Struff jako pierwszy przełamał serwis Polaka i wyszedł na prowadzenie 6-4. Polak obronił obie piłki meczowe, a po zmianie stron wygrał kolejne dwa punkty i cały mecz.

Rywala w kolejnej rundzie półfinalista Wimbledonu 2021 pozna we wtorek. Wyłoni go spotkanie między Maximilianem Martererem oraz Christopherem O’Connellem


Wyniki

Pierwsza runda:

Hubert Hurkacz (Polska, 3) – Jan Lennard-Struff 7:6(5), 6:7(4), 7:6(6)