Dubaj. Życiowy sukces Paolini

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Jasmine Paolini została pierwszą finalistką turnieju WTA 1000 w Dubaju. Włoszka w meczu 1/2 finału pokonała w dwóch setach Soranę Cirsteę i czeka na zwyciężczynię meczu między Igą Świątek i Anną Kalińską.

W tegorocznej edycji turnieju w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie brakuje niespodzianek. I również takim terminem możemy określić awans do sobotniego meczu o tytuł 28-letniej tenisistki z Włoch. Paolini, która w 1/4 finału w ogóle nie musiała wychodzić na kort po tym jak mecz poddała Jelena Rybakina, w piątkowym meczu półfinałowym stanęła na przeciwko Sorany Cirstei. Było to trzecie spotkanie obu pań i po raz trzeci zwycięstwo odniosła Włoszka.

W premierowej odsłonie zawodniczka z południa Europy przełamała serwis rywalki w czwarty gemie, wychodząc na 3:1, a jeszcze przed zmianą stron podwyższając wynik na 4:1. Co prawda Cirstea zdołała wygrać jeszcze gema na 4:2, ale w kolejnym gemie serwisowym tenisistka z Bukaresztu ponownie nie zdołała zatrzymać rywalki i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 6:2.

Druga odsłona na początku miała podobny przebieg do pierwszych. Również Paolini jako pierwsza uzyskała przełamanie, które dało jej prowadzenie 3:1. Tym razem jednak rywalka odrobiła straty, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:4 w drugiej odsłonie. Nim panie udały się na przerwę Paolini wygrała swój serwis, a przy serwisie Cirstei nawet miała piłkę meczową. Jednak 22. rakieta świata wyszła z opresji obronną ręką, a następnie miała aż pięć okazji do zakończenia tej części meczu w dwunastym gemie. Paolini doprowadziła do tie-breaka. W nim Włoszka obroniła jeszcze jedną piłkę setową, a następnie za drugą szansą zakończyła spotkanie.

Tym samym Jasmine Paolini po czterech finałach turniejów WTA 250 po raz pierwszy w karierze zagra o tytuł w imprezie rangą ustępującej jedynie Wielkiemu Szlemowi. Rywalkę dla mówiącej po polsku tenisistki wyłoni pojedynek między Igą Świątek i Anną Kalińską.


Wyniki

Półfinał:

Jasmie Paolini (Włochy) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:2, 7:6(6)