Ranking ATP. Sinner drugą rakietą świata, Dimitrow ponownie w dziesiątce

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

W niedzielę wielkanocną zakończył się turniej Masters 1000 w Miami. Wyniki tych prestiżowych zawodów wywołały ważne zmiany w rankingu ATP.

Przypomnijmy, że w finale na Florydzie zagrali Jannik Sinner i Grigor Dimitrow. Ostatecznie po tytuł sięgnął Włoch, a sukces ten pozwolił mu – pierwszy raz w karierze – zająć drugą lokatę w zestawieniu najlepszych. 22-latek wyprzedził Carlosa Alcaraza, który spadł na trzecie miejsce. Za plecami obu graczy plasuje się zaś Daniił Miedwiediew.

Awans mógł świętować także – wzmiankowany już – Dimitrow. Po świetnym występie w Miami Bułgar przesunął się o trzy „oczka” w górę i jest dziewiąty. Tuż za nim znajduje się, zamykający pierwszą dziesiątkę, Hubert Hurkacz.

Swoje miejsca poprawili także inni pozytywni bohaterowie niedawno zakończonych zmagań. Fabian Marozsan zyskał 19 lokat i obecnie jest 38., zaś Czech Tomas Machacz awansował o 17 pozycji i jest 43. tenisistą świata. Obaj zawodnicy byli w Miami w ćwierćfinałach.

Zdecydowanie mniej zadowoleni z nowego rankingu są zapewne Christopher Eubanks i Miomir Kecmanović. Amerykanin spadł o dziewięć miejsc i tym razem jest 41., zaś Serb osunął się o cztery lokaty i zamyka pierwszą pięćdziesiątkę.

Drugą rakietą Polski nadal jest Maks Kaśnikowski, który zajmuje 260. miejsce. Na 300. pozycję awansował Daniel Michalski, zaś Kamil Majchrzak – po nieznacznym spadku – jest 405.