Rzym. Sabalenka dziękuje publiczności po pokonaniu Switoliny

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.wtatennis.com/, oprac. własne, foto: AFP

Aryna Sabalenka awansowała do ćwierćfinału turnieju w Rzymie. Druga rakieta świata pokonała po ciężkim boju Elinę Switolinę i nie kryła radości z tego zwycięstwa.

Białorusinka i Ukrainka skończyły swoje spotkanie po północy, a ich rywalizacja była niezwykle dramatyczna i zacięta. Sabalenka miała w niej kłopoty z plecami i obroniła trzy piłki meczowe, zapewniając sobie wygraną po tie-breaku trzeciego seta. Po ostatnim punkcie tenisistka z Mińska powiedziała:

Dałam z siebie naprawdę wszystko. Nie mogłam odpuścić i się poddać. Poczułam, że nawet jeśli mogę grać na piętnaście procent możliwości, to będę walczyć do końca. Chcę powiedzieć, że po tym meczu Rzym na zawsze pozostanie w moim sercu. Daliście mi wielkie wsparcie, było niewiarygodnie. W jakiś sposób udało mi się wygrać z problemami i zwyciężyć w tej świetnej bitwie. Jestem bardzo szczęśliwa i mam nadzieję, że uda mi się zregenerować i zagrać tu kolejne spotkanie.

W ćwierćfinale rywalką Aryny Sabalenki będzie Jelena Ostapenko. Wcześniej panie grały przeciwko sobie dwukrotnie i oba pojedynki wygrała Białorusinka. Mecz w Rzymie będzie jednak ich pierwszym starciem na nawierzchni ziemnej.