Wimbledon. Łzy Keys, Paolini pierwszą ćwierćfinalistką

/ Anna Niemiec , źródło: , foto:

W dramatycznych okolicznościach poznaliśmy pierwszą ćwierćfinalistkę tegorocznej edycji imprezy na kortach All England Club. Na Korcie nr 1 Madison Keys i Jasmine Paolini toczyły niezwykle zacięty bój o awans do najlepszej ósemki. Niestety w końcówce trzeciego seta rywalizację przerwała kontuzja Amerykanki.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Włoszka, która odskoczyła na 4:0 z podwójnym przełamaniem. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych odrobiła stratę jednego „breaka” w piątym gemie. Później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego podania, co pozwoliło Paolini objąć prowadzenie w meczu.

Drugą partię doskonale rozpoczęła agresywnie grająca Keys, która wyszła na prowadzenie 5:1 i wydawało się, że błyskawicznie doprowadzi do wyrównania. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego nie zamierzała się jednak poddawać bez walki i wygrała cztery kolejne gemy, w siódmym broniąc dwóch piłek setowych. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce walka także była zacięta. Paolini obroniła pierwszą piłkę setową, ale druga okazała się już szczęśliwa dla Amerykanki, która wyrównała stan rywalizacji.

Decydująca odsłona spotkania również rozpoczęła się po myśli Keys, która odebrała podanie przeciwniczce w trzecim i siódmym gemie, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:2. Waleczna Włoszka ponownie nie zamierzała się jednak poddawać. Z kolei reprezentantce Stanów Zjednoczonych w coraz bardziej widoczny sposób zaczęła przeszkadzać w poruszaniu się po korcie kontuzja nogi. Paolini odrobiła stratę jednego przełamania i zbliżyła się na 4:5. W tym momencie Keys poprosiła o pomoc medyczną. Po powrocie kort amerykańska zawodniczka próbowała po raz drugi zakończyć mecz przy pomocy własnego podania, ale ponownie bezskutecznie. Po rozegraniu dwóch punktów w jedenastym gemie Keys ze łzami w oczach podjęła decyzję o rezygnacji z dalszej gry.

Jasmine Paolini po raz pierwszy w karierze zameldowała się w ćwierćfinale Wimbledonu. Jej rywalką bedzię lepsza z pary Coco Gauff i Emma Navarro.