Wimbledon. Navarro i Vekić dołączyły do Sun i Paolini

Donna Vekić i Emma Navarro uzupełniły grono ćwierćfinalistek Wimbledonu w dolnej połówce turniejowej drabinki. Chorwatka uporała się w trzech setach z Paulą Badosą. Z kolei Amerykanka pokonała swą wyżej notowaną rodaczkę Coco Gauff – dla obu pań będzie to debiut na tym etapie rywalizacji na londyńskiej trawie.

Jasmine Paolini po bardzo dobrym występie na paryskiej mączce, finał, równie doskonale prezentuje się w stolicy Anglii na zielonej nawierzchni. Rozstawiona z „siódemką” Włoszka jest najwyżej rozstawioną tenisistką, która powalczy o półfinał w dolnej połówce drabinki. Jej przeciwniczką będzie Donna Vekić.

Pogoda sprawiła, że spotkanie Chorwatki z Paulą Badosą było wielokrotnie przerywane. Lepiej tą sytuację zniosła zawodniczka z Osijeka. To ona wygrała partię otwarcia, dwukrotnie przełamując serwis rywalki. W drugiej odsłonie sytuacja zmieniła się o 180 stopni i to Hiszpanka dominowała na korcie, oddając przeciwniczce jedynie gema. Decydującą część meczu lepiej rozpoczęła Vekić, bo od prowadzenia 2:0. Niestety po chwili straciła przewagę. Decydującym okazał się dziesiąty gem. W nim Badosa drugi raz w tej części pojedynku straciła atut własnego serwisu, a to oznaczało koniec spotkania.

Po tym jak w sobotę z imprezą na londyńskiej trawie pożegnała się Iga Świątek, najwyżej rozstawioną zawodniczką pozostającą w grze była Coco Gauff. Jednak również i Amerykanka nie wystąpi w drugim tygodniu imprezy. W ostatnim niedzielnym meczu czwartej rundy zawodniczka z Atlanty musiała uznać wyższość rodaczki – Emmy Navarro.

W pierwszym secie to tenisistka z Nowego Jorku jako pierwsza przegrała swego gema serwisowego. Jednak zdołała odrobić stratę, a następnie wyjść na prowadzenie 5:4, którego już nie oddała do końca seta. W drugiej odsłonie turniejowa „dwójka” ponownie straciła swój serwis i 1:4, a następnie 3:5, aby po dziewiątym gemie pożegnać się z londyńską publicznością.