Puchar Davisa. Zieliński i Hurkacz dają zwycięstwo Biało-czerwonym

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Jan Zieliński i Hubert Hurkacz pokonali w meczu deblowym Segieja Fomina i Chumojuna Sułtanowa. Tym samym nasz najlepszy deblista oraz najlepszy deblista dali biało-czerwonym decydujący punkt w meczu Pucharu Davisa z Uzbekistanem.

W piątek rano na korcie w Taszkiencie reprezentacje Uzbekistanu i Polski rozpoczęły mecz w ramach baraży o Grupę Światową I. Po pierwszym dniu rywalizacji Biało-czerwoni prowadzili 2:0, a wszystko za sprawą singlowych wygranych Huberta Hurkacza i Maksa Kaśnikowskiego.

W sobotę jako pierwszy mecz zaplanowano spotkanie deblowe, a na korcie pojawili się niemal w komplecie bohaterowie piątkowych spotkań. Niemal, bo miejsce Maksa Kaśnikowskiego w parze deblowej zajął Jan Zieliński. I nasz finalista rywalizacji deblowej Australian Open 2023 z Hubertem Hurkaczem u boku stanęli na wysokości zadania, pokonując niżej notowanych rywali.

Chociaż to rywale lepiej rozpoczęli sobotnią rywalizację. Jako pierwsi w trzecim gemie wypracowali przewagę przełamania i wykorzystując drugą okazję wyszli na prowadzenie 2:1. Jednak ich przewaga nie trwała długo. W szóstym gemie to Biało-czerwoni mieli dwie okazje i tak jak rywale, za drugą szansą doprowadzili do przełamania powrotnego. W dalszej części pierwszej odsłony nie miało miejsce już żadne przełamanie i panowie przystąpili do tie-breaka. W nim gospodarze wygrali tylko jedną akcję i to Polaków dzielił już tylko jeden set od końcowego triumfu.

W drugiej partii to Zieliński i Hurkacz jako pierwsi przełamali serwis rywali. Nastąpiło to w trzecim gemie. W dalszej części spotkania obie strony miały swoje szanse na wygranie serwisu rywali. Jednak żadna z nich nie została wykorzystana i Polacy za pierwszą piłką meczową zakończyli spotkanie. Tym samym pieczętując wygraną nad reprezentacją gospodarzy.


Wyniki

Uzbekistan – Polska 0:3

Sergiej Fomin – Hubert Hurkacz 2:6, 1:6

Chumojun Sułtanow – Maks Kaśnikowski 3:6, 1:6

S. Fomin. Ch. Sułtanow – H. Hurkacz, J. Zieliński 6:7(1), 4:6