Roland Garros. Dwa zwycięstwa Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Peter Figura

Agnieszka Radwańska drugi rok z rzędu brała udział w turnieju legend w trakcie paryskiej imprezy. Krakowianka rozegrała dwa spotkania i obydwa wygrała.

W czwartek Polka wspólnie z Sebastienem Grosjean zmierzyli się w grze mieszanej z Monicą Puig i Arnaudem Clementem. Spotkanie lepiej rozpoczęli reprezentantka Biało-Czerwonych i Francuz, którzy odskoczyli na 3:0 i 4:1 z podwójnym przełamaniem. Ich rywale zdołali odrobić część strat i zbliżyli się na 3:4. Na więcej Radwańska i jej partner już im jednak nie pozwolili i po 38 minutach gry zakończyli seta. Drugiego już nie rozgrywano.

W sobotę finalistka Wimbledonu z 2012 roku połączyła siły z Lindsay Davenport. Ich rywalkami były Monica Puig i Andrea Petkovic. Spotkanie rozpoczęło się od trzech przełamań z rzędu. Od stanu 2:1 dla pary polsko-amerykańskiej gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego serwisu. To pozwoliło po 37 minutach gry krakowiance i jej partnerce wygrać pierwszą partię 6:4 i na tym mecz się zakończył.

Debel legend

A. Radwańska, S. Grosjean (Polska, Francja) – M. Puig, A. Clement (Portoryko, Francja) 6:3

Mikst legend

A. Radwańska, L. Davenport (Polska, USA) – A. Petkovic, M. Puig (Niemcy, Portoryko) 6:4