5 Gier dla każdego tenisisty

Redakcja, foto:

Redakcja

Tenis to z całą pewnością jeden z najpiękniejszych sportów świata i jednocześnie jeden z bardziej prestiżowych. Każdy turniej przyciąga na trybuny i przed telewizory mnóstwo fanów czerpiących z oglądania czystą przyjemność. Oczywiście wiele osób samodzielnie uprawia ten sport. Jedni robią to zawodowo, inni amatorsko, a jeszcze inni grają ze znajomymi kompletnie dla przyjemności. Niezależnie jednak od tego jaki jest nasz stopień wtajemniczenia w grę w tenisa oraz tego czy sami gramy czy tylko zawsze jesteśmy widzami, to na pewno warto od czasu do czasu spróbować swoich sił w wirtualnym świecie tenisa.

Serwis internetowy Poki.pl prezentuje wiele wspaniałych gier przeglądarkowych pozwalających nam przyjemnie pograć w ten sport, ale my zaprezentujemy 5 tych, które według nas są najciekawsze i mogą przyjemnie wypełnić nam każdą wolną chwilę. Pamiętaj, że aby zagrać w gry na tym portalu nie potrzeba nic płacić ani też instalować. Wystarczy dowolny komputer z pierwszą lepszą przeglądarką internetową, aby cieszyć się doskonałą rozrywką sportową w zaciszu swojego domu.

Tennis Game i Yahoo Tenis

Jedną z najpopularniejszych gier tenisowych na Poki.pl z całą pewnością jest Tennis Game. Jest stosunkowo prosta graficzne, ale naprawdę rozbudowana pod względem grywalności. Mamy możliwość rozegrania zwykłego spotkania towarzyskiego, które może służyć nam chociażby jako dobry trening przed dalszą zabawą. Największym smaczkiem jest oczywiście możliwość rozegrania turnieju, w którym zmierzymy się z komputerowymi przeciwnikami o rosnącym stopniu trudności. Uruchamiając grę widzimy kort zza pleców naszego zawodnika, ale kamera jest umieszczona pod kątem 45 stopni w górę, dzięku czemu mamy doskonały ogląd na pełną sytuację na korcie. Sterowanie w grze jest naprawdę proste. Strzałkami poruszamy się zawodnikiem po korcie, a spacją uderzamy rakietą. Ten sam klawisz służy oczywiście do serwowania. Gra jest prosta w swym działaniu, ale naprawdę wciągająca, gdyż z biegiem czasu nasi przeciwnicy stają się trudniejsi. Pewnym ułatwieniem jest zastosowanie nieproporcjonalnie dużej, w stosunku do zawodnika, rakiety. Nie psuje to jednak w żaden sposób przyjemności płynącej z rozgrywki.

""

Dość podobnie wygląda rozgrywka w drugiej popularnej grze, jaką jest Yahoo Tenis. W tym wypadku mamy jednak urozmaicenie w postaci większego wrażenia trójwymiarowości. Kamera została umieszczona bezpośrednio za naszym tenisistą i oczywiście wędruje za nami. Gra wygląda dzięki temu lepiej, a dodatkowo nieco zwiększa się poziom trudności.

FOG Tennis Cup

Poprzednio opisane gry były jednak tak naprawdę rozgrzewką przed tym co naprawdę jest ciekawe na portalu Poki. Gra przeglądarkowa FOG Tennis Cup to już mistrzostwo świata pod względem samej rozgrywki, możliwości dla gracza oraz oprawy graficznej. W Tennis Game mieliśmy do czynienia z prostą rozgrywką polegającą tylko na wciskaniu paru klawiszy na klawiaturze. W przypadku tej gry zmienia się już sam jej początek. Przede wszystkim mamy ogromne możliwości personalizacji wyglądu naszego tenisisty. Po spersonalizowaniu wyglądu mamy jeszcze do wyboru kilka rodzajów kortów, na których przyjdzie nam się zmierzyć z naszym komputerowym przeciwnikiem. Gra w tym wypadku jest dużo lepiej rozbudowana graficznie. Nieco inny jest także rzut kamery, gdyż choć kąt jest podobny jak w grze poprzedniej, tak tutaj kamera została umieszczona nie za plecami naszego tenisisty, ale niejako na rogu kortu po naszej stronie. Początkowo rozwiązanie to wydaje się dziwne, ale dość szybko docenimy jego wygodę. W grze mamy także większe możliwości kontroli nad piłką. Pojawił się bowiem pasek siły. Trzymając klawisz uderzenia rakietą rośnie nam siła, z którą piłka zostanie później odbita. Z jednej strony zwiększa to możliwości rozgrywki, a z drugiej dodatkowo ją utrudnia, gdyż bez problemu można odbić piłkę chociażby za lekko i nie przebić jej na pole przeciwnika.

Tenis w niezwykle zabawnej formie

Na Poki.pl nie musimy jednak grać w tenisa tylko i wyłącznie na poważnie. Znajdziemy tutaj bowiem wiele gier, które wyłącznie zasadami gry bazują na tenisie, a ich rozgrywka może być niesamowicie zabawna. Świetnym tego przykładem jest gra Tenis na Euro, gdzie kort widzimy z boku, a po obu stronach siatki stoją piłkarze. Mecz tenisa rozgrywamy nogami i piłką do nogi. Musimy tak kopać piłkę, aby przebić ją ponad siatką i oczywiście ograć komputerowego przeciwnika.

""

Inną, równie zabawną propozycją, jest Puppet Tennis. Tutaj znów widzimy kort od boku, ale tym razem mamy do czynienia z prawdziwym kabaretem. W grze gramy nie tylko rakietami, ale także różnymi narzędziami, takimi jak zwykły młotek którym odbijamy piłkę. Do tego wyraźnie rysują się ogromne głowy graczy, które dominują nad resztą ciała i prezentują nam znane wszystkim osobistości. Grze smaczku dodaje fakt, że występując w kolejnych turniejach zarabiamy wirtualne pieniądze, które potem można wydać na ulepszenie zawodnika.